Son güncellenme :08.10.2018 12:05

Anasayfa > Muğla > Başarıya Giden Yolda Engel Yok

08.10.2018 Pts, 12:05

Meksika’da 24 Ekim’de gerçekleştirilecek Dünya Kupası hazırlıkları için Bodrum’da bulunan Ampute Futbol Milli Takımı oyuncuları ve teknik heyet, düzenlenen “Başarıya Giden Yolda Engel Yok” adlı sempozyumda gençlerle bir araya geldiler.
Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi gösterip salonu dolduran öğrenciler, milli takım oyuncularını yakından tanıma fırsatı buldular.
Programa kendilerini tanıtarak başlayan Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Uğur Özcan ve sporcular Osman Çakmak, Rahmi Özcan ile Feyyaz Gözüaçık daha sonra öğrencilerin birbiri ardına sorduğu soruları yanıtladılar.
Ampute Milli Takımı Teknik Direktörü Uğur Özcan, söyleşide yaptığı konuşmada, Avrupa şampiyonluğunun üzerine, Dünya Kupası’nı da Türkiye’ye getirmek istediklerini, bunda da oldukça iddialı olduklarını söyledi.
Takım kaptanı Osman Çakmak da gençlerle bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Kendisinin de üç çocuğu olduğunu belirten Çakmak, “Ampute Milli Takım Kaptanı olarak şunu çok iyi biliyorum. Geleceğin teminatı sizlersiniz. Ülkemizi idare edecek, bizleri yönlendirecek, ülkenin geleceği için proje yapacak, asla pes etmeyecek sizlersiniz. Bizleri öğrenci kardeşlerimiz ile bir araya getiren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Hüseyin Çiçek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’a, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz’a ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ye çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Programı Ampute Futbol Teknik Kurul Başkanı Ahmet Yılmaz ile birlikte izleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz da mikrofonu alıp takım kaptanı Osman Çakmak’a “Ülkemizin geleceği ve yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın sporu bir yaşam tarzı haline getirmeleri için ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?” sorusunu yöneltti.
Osman Çakmak da gençlere eğitimle sporun ayrılmaz bir bütün olduğunu ve eğitimin sportif faaliyetlerle desteklenmezse eksik kalacağını belirterek sağlıklı ve güçlü bir beden, kuvvetli bir bağışıklık sistemi ile etkin bir sosyal hayat için sporun gerekli olduğu bilinci ile hareket etmelerini söyledi.
Keyifli geçen ve bir buçuk saat süren programın sonunda öğrenciler Milli Sporcularımız ile bol bol fotoğraf çektirerek imza aldılar.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.