Son güncellenme :28.09.2019 11:08

Anasayfa > Yazarlar > AZMIN ELINDEN NE KURTULUR?

28.09.2019 Cts, 11:08

AZMIN ELINDEN NE KURTULUR? - Defne Bilgivar

AZMIN ELINDEN NE KURTULUR?

Değerli okuyucularım 9 Eylülde yeni Egitim-öğretim yılına “Merhaba” dedik..2019/2020 eğitim ve ogretim yilinda bende şahsın ve gazetem adına Muglada eğitimine devam eden tüm ogrencilerimize:bu eğitime katkı veren tum ogretmenlerimize başarılar diliyorum..Ders yılindan bahsedince bu işe yıllarını vermiş arkadasim Ömer Akan aklıma geldi…Yıllarca dershane olarak hizmet vermiş Ozbilim,Temel lise deneyiminden sonra yoluna Anadolu lisesi olarak devam ediyor..Bunu duyunca hayli sevindim..Yeni adresinde Ozbilim Anadolu lisesi olarak deneyimli kadrosu ile öğrencilerini yetiştirmeye ve onları hayata kazandırmaya devam edecek..
MEB’liginin dersaneler sonrası oluşan temel liseler sonrası yeni adresinde yeni egitim-ogretim yılında Ozbilim Anadolu lisesi olarak aynı özveriyle,aynı disiplinli çalışmalarıyla egitimciligin büyük bir azimle yerine getirildiğine şahitlik ettim..Yapmış olduğum ziyaretime sohbet esliginde ;cayın verdiği o ahenk..Içerideki uyumunda gözler önünde bulunmasına denk gelmesi çok güzeldi.. Herkes bir koşuşturmaca peşinde.. Oyle ki elinden geleni ardına koymadan mücadele ediyor..Gözlemlediğim bir başka şeyde artık Ozbilim bir marka olmuş.. Daha ne olsun..Güzel bir ortamda doyumlu bir eğitim.. Mutlaka uğrayın.. Güleryüzlü bir ortamda bir bardak çay için.. Orada doyulmaz sohbetin tadına varın.. Sohbetine,dostluğuna,enerjisine ve de samimiyetine bayıldığım.. Sevgili arkadaşım Ömer Akan herşeyin en iyi olabilmesi adına adeta saçını süpürge yapmış.. Umarım herşey gönlünce olur..Herşey mükemmel kullanılır.. Çünkü okulun ortamı iyi olan her birseye çok uygun..Okuluna,kendisine,öğretmenlerine ve öğretimi için varını,yoğunu harcayan öğrencilerine.. Kısacası emeği geçen herkese başarılar diliyorum..
Okul içinde Ozbilim farkını mutlaka yaşıyorsunuz.. 1984 yılindan bugüne kurumsalliginin agirligini iyice hissettiren bu güzide okulda yaklaşımlar,tavırlar sizi huzurlu kılıyor.. Ozbilimli olmanın farkındalığının çok yoğun yaşandığı bu ortamda;Muğla şehrinde Ozbilimden yolu geçmiş çok öğrencinin olması da idareci ve eğitmenler için ayrı bir gurur kaynağı olsa gerek..Kısacası Ozbilimi sizlerde yasamalisiniz..
Yeni bir egitim-ogretim yılının henüz başındayız.. Yazımın ilk paragrafında bahsettiğim gibi 2019/2020 yılının herkese basarilar getirmesini diler;Tüm kosusturmacalarin iyiliklerle bitmesini temenni ederim..Umarım tum ogrencilerimizin Ozbilimden yola çıkıp hayatlarinin kariyerlerini en güzel yerden devam ettirmelerini isterim..Daha ne olsun..
Malzeme hazır,Fırın hazır…Haydi o zaman helva yapalım.. Ağzımızı tatlandirdigimiz gibi hayatı da tatlandiralim..

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.