Son güncellenme :30.08.2016 17:17

Anasayfa > Yazarlar > ATATÜRK İLE İLGİLİ

30.08.2016 Sal, 17:17

ATATÜRK İLE İLGİLİ - Hüseyin Atılgan

ATATÜRK İLE İLGİLİ

-Biz keyfî hareket etmeyiz. Müstebit asla değiliz. Hayatımız, bütün faaliyetimiz, memleket işlerinde keyfî ve müstebitçe hareket edenlere karşı mücadele ile geçmiştir. Bizim akıl, mantık, zekâ ile hareket etmek belli özelliğimizdir. Bütün hayatımızı dolduran vak‟alar, bu gerçeğin delilidirler. Memleket ve millet işlerinde şahıslarıyla, yaptıklarıyla, fikirleriyle zararlı olmak vaziyetine düşenlere karşı, zaman zaman direndiğimiz olmuştur. Milleti gerçek düzelme yolunda yürümekten mene çalışmak isteyenlere sert ve amansız olmak istidadındayız. Toplumsal düzenimizi, bilerek veya bilmeyerek, bozucu kimselere müsaade edemeyiz; bunlar doğrudur. Bizden bu hususta sessiz kalma ve tarafsızlık isteyenleri tatmin edemiyorsak, bunun sebebi, memleket ve millet menfaatini her şeyin üstünde gördüğümüzdür. 1925

(Atatürk’ün S.D.V, s. 211) 
 

TEBRİK

29 Ağustos akşamı Habertürk kanalında yayınlanan Enine Boyuna programındaki Atatürk ve Türk düşmanlığı kusmuklarına karşı daha fazla dayanamayıp programı terk eden Emekli Tüm Amiral Semih Çetin ile ağzı salyalı tiplere gerekli cevapları veren Hürriyet Muhabiri İsmail Saymaz’a.

 

ELEŞTİRİ

Bugün aldıkları nefesleri bile borçlu oldukları Atatürk’e ve dahi Türk’e ağızlarından zehirler akıtarak çalı arkalarından dolaşarak kin kusan 29 Ağustos akşamı Habertürk’de yayınlanan Enine Boyuna katılan isimlerini ağzıma bile almaktan imtina ettiğim o iki tipe!!(Programı izleyenler anlamıştır)

 

TÜRKLER İÇİN NE DEDİLER

Silahlanmış milletin en canlı örneği Türklerdir. Bu diyar köysünün orak, katibinin kalem ve hatta kadınlarının etek tutuşundaki silaha sarılmış bir genç kıvraklığı vardır. Türk ata biner gibi oturur ve keşfe yollanan nefer gibi uyanık yürür. Silahın ruha verdiği emniyeti her Türk’ün bakışında görmek mümkündür. O, doğduğu günden beri silahlıdır, bundan dolayı da hayata ve hadiselere emniyetle bakmayı öğrenmiştir.

(Helmut Moltoke)

 

GÜNÜN SÖZÜ

Yıkılmış bir imparatorluktan Türkiye Cumhuriyeti gibi bir devleti kurmuş, silah arkadaşları ve bütün Türk Milletinin desteğini almış Mustafa Kemal Atatürk’ü 30 Ağustos gecesi tartışmaya açmak, onu bir takım vasıflarıyla eleştirmek benim şahsen kaldırabileceğim bir şey değil. Ben bunu kabul edemiyorum. Herkes istediği kadar konuşabilir. Bu ifadeler de devam edecek. Ben çok teşekkür ediyorum davetiniz için. 30 Ağustos’un da tekrar bütün milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, bütün milletimizin bayramını kutluyorum ve müsaade ederseniz ayrılıyorum.”

(Emekli Tümamiral Semih Çetin)


BU KİTABI

Adı: Misyonerlik ve Amerikan Board Teşkilatı

Yazarı: Yrd.Doç.Dr. Özgür Yıldız

Yayınevi: IQ Yayınları

MUTLAKA OKUYUN

 

GÜZEL SÖZ

Cehalet kafanın aysız, yıldızsız gecesidir.

(Maupassant)

 

BEN

TSK ve devlet kurumlarına sızmış örgüt elemanlarının gerçekleştirdiği darbe girişimi sonrası daha birkaç ay öncesine kadar sözde insan hakları, demokrasi, hukuk gibi süslü kelimelerle o gruplara güzellemeler yapan sözde yazar, gazeteci, bilim adamı, itirafçı  tayfasının nasıl törnistan ettiğini, kuyruğu kurtarma derdine düştüğünü midem bulanarak izledikten sonra bugünlerde de çok daha farklı kuluçkaların farklı yöntemlerle yine Türkiye Cumhuriyeti devletine çalı arkasından saldırdığını nefretle izliyorum.

YA SİZ?

 

Anadolu’nun tapusu Türklerde

Genetik araştırmacı Yrd. Doç. Dr. Osman Çataloluk, Anadolu’nun tapusunun Türkler’e ait olduğunu açıklayarak; neolitik dönemdeki ilk Türkler’in saptandığını söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Osman Çataloluk, 1993 yılında Konya Çatalhöyük’te yapılan kazılarda insan kemiklerine rastlanıldığını ve DNA analizlerinde kemiklerin yüzde 40’ının Türk ırkına ait olduğunu açıkladı.

‘Türkün Genetik Tarihi’ adlı araştırma kitabının yazarı Genetik Araştırmacı Yrd. Doç. Dr. Osman Çataloluk, Anadolu’nun en eski yerleşim yeri olarak bilinen Konya Çatalhöyük’teki insan kemiklerinin incelenmesiyle burada yaşayanların genetik olarak Türk ırkı olduğunu açıkladı. Çataloluk, Konya Çatalhöyük’te 1993 yılında gerçekleştirilen kazı çalışmalarında 800 insan kemiğinin toplandığını ve bu kemikler üzerinde genetik ırksal tiplemelerin belirlendiğini söyleyerek araştırmada baskın ırkın Türkler olduğunu belirtti.

Çataloluk, 1994 yılında Amerika’nın Stanford Üniversitesi’nde görevli Profesör Cavalli-Sforza tarafından Çatalhöyük’le ilgili kemiklerin Y-DNA analiz sonuçlarının yayınlandığını ancak dikkate alınmadığını ifade etti. Çataloluk, günümüzden 10 bin yıl öncesinde Anadolu’daki ilk toplu yerleşim yeri olan Çatalhöyük’teki genetik bilimsel araştırmaların Proto-türk diye adlandırılan Neolitik dönemdeki ilk Türkleri de saptadığını belirterek “Bu çalışmalar Anadolu’nun gerçek sahibinin Türkler olduğunu ortaya koymaktadır” diye konuştu.

(AMERİKALITÜRK.COM’dan naklen)

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.