Son güncellenme :29.08.2016 18:05

Anasayfa > Yazarlar > ATATÜRK İLE İLGİLİ

29.08.2016 Pts, 18:05

ATATÜRK İLE İLGİLİ - Hüseyin Atılgan

ATATÜRK İLE İLGİLİ

ON DAKİKADA SİLER !”

“Bir gün Kılıç Ali’nin evinde, Refik Koraltan;
-‘Paşam, dedi, itimat buyurun, Anadolu’nun en ücra köşesinde bir çobanın kalbini açtığınız zaman orada Mustafa Kemal yazar. Bu böyledir, Paşam.’
Atatürk şu cevabı verdi:-‘Beyefendi, Anadolu’nun ücra köşesinde bir köylünün, bir çobanın kalbini açtığınız zaman orada Mustafa Kemal yazdığını ben de zatı âliniz kadar biliyorum. Amma benim kadar sizin de bilmenizi istediğim bir şey vardır ve o da şudur: ”ORADA BİR ÇOBANIN BULUNDUĞU YERİN ON DAKİKA İLERİSİNDEKİ BİR KÖY İMAMI GELİP O İSMİ ORADAN ON DAKİKADA SİLER! İSTERSE İSTEDİĞİ BİR BAŞKA İSMİ YAZAR. BUNU DA SİZİN BENİM KADAR BİLMENİZİ İSTERİM.”
 

TEBRİK

Göreve gelmeden önce ve göreve geldiği ilk günlerde çeşitli kesimler tarafından eleştirilmesine rağmen, bu eleştirilerin uzağında başta söylemleri ve tavırları olmak üzere beğeni toplayan ve takdir edilen bir tablo çizen Başbakan Binali Yıldırım’a.

 

ELEŞTİRİ

15 Temmuz darbe girişiminde sonra sağlanan toplumsal ve siyasal birliktelik sonrası,  oluşan bu toplumsal uzlaşmada kafalarda soru işareti yaratacak şekilde kapatılan kurumlara isimler verilmesine.

 

TÜRKLER İÇİN NE DEDİLER

“… Türkiye’ye adım atar atmaz bu kanaati edindim. Silahlanmış bir milletin içinde yaşadığıma inandım. Nizip, bu kanaati ne sarstı ne giderdi. Çünkü orada yenilen Türk değildi, kumandandı. Yenen öbür taraf olmayıp hurafelerdi. Harp planını müneccimler vasıtası ile çizen, hücum emrini yıldızlardan bekleyen kumandanlara karşı cesur Türk ne yapabilirdi ?”
(Helmut Moltoke)

 

GÜNÜN SÖZÜ

“Gladyo ve FETÖ ezildi. Bu çok büyük bir olay. Türkiye yıllardır kontrgerilla dedi, 12 Eylüllerden geçti. İşte o süreçte Amerika’nın ve Nato’nun Türkiye’de kurduğu gizli devlet, yer altı örgütü 15 Temmuz gecesi ezildi. Tüm kurum ve kuruluşlardan bu FETÖ örgütü temizleniyor. Bu çok büyük bir gelişme ve devlet özgürleşiyor. Bence artık FETÖ diye bir tehlike yok. Bu örgüt bir daha toparlanıp Türkiye’yi tehdit edemez. Biz de Fethullah Gülen’in Amerika tarafından iade edilmesini istemiştik. Ama FETÖ diye bir şey kalmadı. Fethullah diye bir isim kalmadı. Fethullah Gülen bir cesettir. Bu cesedi Türkiye’ye getirsen de olur getir mesen de”

(Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek)

BU KİTABI

Adı: Anadolu’da Amerikan Okulları

Yazarı: Yrd.Doç.Dr. Özgür Yıldız

Yayınevi: IQ Yayınları

MUTLAKA OKUYUN

 

GÜZEL SÖZ

Bir insanın hem büyük hem iyi olması pek enderdir.
(Thomas Fuller)

 

BEN

Başta TSK olmak üzere devletimizin bütün kurumları içine sızmış FETÖ üyelerinin gerçekleştirdiği kanlı darbe girişimi sonrası sağlanan toplumsal birlikteliğin bundan sonraki süreçte de sürmesi gerektiği düşüncesiyle, hükümetin ve cumhurbaşkanının bu birlikteliği zedeleyecek, bozacak ve ayrıştıracak nitelikte, kurum isimleri vermelerinden, uygulamalardan, beyanatlardan ve yasa çıkarma girişimlerinden uzak durmaları gerektiğini düşünüyorum.

YA SİZ?

 

30 Ağustos ZAFER BAYRAMIMIZ kutlu olsun…

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.