Son güncellenme :24.03.2017 9:47

Anasayfa > Yazarlar > ATAMAN’I KUTLUYORUM

24.03.2017 Cum, 9:47

ATAMAN’I KUTLUYORUM - İlker Cömert

ATAMAN’I KUTLUYORUM

Ergin Ataman’ı pek sevmem. Ama çok başarılıdır. Sevmediğimde tanıdığımdan yada bir zararını gördüğümden değil. Hani Maç sonu röportaj verirken havaya bakarak konuşuyor ya. Bide yanından geçerken selam vermeye tenezül etmez bir hali vardır.
Ondan..
Ama tanıyanlar iyi adam olduğunu söylerler. Aman sende. Güzel ülkem iyi adam dolu ama işini bir tane iyi yapan yok!! Ahmet Şerfi İzgören’in “Avcumda ki Kelebek Kitabında” yazdığı gibi ülkemde evine Usta gelipte kazıklanmaya hemen hemen kimse yok gibidir.
Bu bakımdan iyi olmasına gerek yok. İşini iyi yapsın başarılı olsun yeter. Öyle yada böyle Ergin Ataman ülkemin basketbolunun önemli değerlerinden birdir ve beğensen de beğenmesen de sevsen de sevmesen de en iyi antrenörlerinden biridir. Süper Lige bak Türk Coach yok denecek kadar az hatta artık 1.lig takımları bile yabancı coach alıyor. Bunların hepsini üst üste koyduğun zaman Ergin Ataman başarılı bir antrenördür. Aslında basketbolseverler tarafından GERGİN ATAMAN olarak bilinir ama napalım Fenerbahçemizin taraftarı da adamın üstüne çok gidiyor.
Neyse efendim lafı çok uzatmayalım Ergin Ataman dün bir Twet atmış aynen şöyle yazıyor,
Milliyet Gazetesi Yılın Spor Ödülleri kapsamında Yılın Takımı kategorisinde Dünya Şampiyonu Eczacıbaşı Voleybol Takımı, Eurolige Finalisti Fenerbahçe Basketbol Takımı ve Eurocup Şampiyonu Galatasaray Basketbol Takımlarını geride bırakarak bu ödüle layık görülen Türkiye Ligi Şampiyonu Beşiktaş Futbol Takımını tebrik ederim.
Buyurun buradan yakın.. Bu yazıyı nereye koyarsınız bilmem ama. Öyle yazıldığı yerde duracak cinsten değil.
Ergin Ataman bu Tweti atmış altında maalesef eğitim düzeyimizi gözler önüne seren saçma sapan 20 bin yorum. Beşiktaş taraftarından yazıyı anlamayanlar, orasından burasında çekiştirenler.
Kardeşim adını YILIN FUTBOL ÖDÜLLERİ koyun sıkıntı yok. Ama Yılın Spor Ödülleri deyip 8000 tane futbola 4 tanede diğer branşlara ödül veriyorsanız bu iş olmaz. Hele Milliyet gibi eskiden beri gelen Yılın Ödülleri konsepti değerlendirme yaparken çok daha geniş düşünmeli sadece Futbola odaklanmamalıdır.
Maalesef ülkemizin en büyük sorunu bu. Amatör spor futboldan bir türlü kurtulamıyor. Futbola 5 Amatör Spora 1 Futbola 10 Amatör Sporlara 1 Futbola 50 Amatör Sporlara 1… Bu böyle gelmiş böyle gidiyor.
Muğla’da da ASKF Ödül Törenleri yıllardır böyleydi. Maalesef Valilik Kupasından Amatör Liglere, En başarılı kaleciden en centilmen oyuncuya 300 ödül verilir yasak savmak için 3-5 de Amatör sporlara verilirdi. Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top sağolsun, son 2 yılda bu feryadımıza biraz hak vererek Amatör Spor branşlarını ödüllendirme konusunda iyi bir yol kat etti. Ben son 2 yıldır Muğla ASKF Ödül Törenlerini ve Ödül tespitlerini son derece yerinde buluyorum.
Elbette atlanan, unutulanlar oluyor, bir takım eksiklikler oluyordur.
Olmamalı!!
Atlanan, unutulan herkes mutsuz olur. Zaten Amatör Kulüplerin 3-5 tane spor sevdalısının inadı, azmi ile yürüdüğünü biliyoruz. Bu 3-5 kişiyi de kaşın kara gözün ela gibilerinden küstürmenin bir anlamı yok. O belki kendi 5-10 liralık kupalar, plaketler çok önemli. Bunu spor yapanlar spor yönetenler çok iyi bilir.İşte tam da bu yüzden bu Ödül işleri çok hassas ve çok önem verilmesi gerek işler. Ama Ödül verenleri de çok yerden yere vurmamak gerek. Onlarında spor için uğraştıklarını ve sporun içinde bir değer olduğunu unutmamak lazım.
Yazımın sonunda Ergin Hocamın vurguladığı üzere kanımca 2016 sezonun Yılın takımı ödülünü Dünya Şampiyonu Eczacıbaşı Voleybol Takımı’nın hak ettiğini söylemden de geçemeyeceğim.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.