Son güncellenme :25.05.2018 16:02

Anasayfa > Yazarlar > ANLAŞILDI MI ?

25.05.2018 Cum, 16:02

ANLAŞILDI MI ? - Faruk Özyurt

ANLAŞILDI MI ?

Henüz değil.
Durum daha netleşmedi.
Yarınlar çok şeylere gebe.
İsimler belli oldu, belli olmasına belli de, bu seçim başka, öncekilerine nazaran yapılacak ayak oyunları daha orijinal olacak, her seçimde olduğu gibi bu seçimde de tecrübemiz artacak, bu sefer trafoya kedi girmeyecek mesela. Ne entirakalar bunlar.
Herhangi bir sebepten dolayı iptal edilmez ise 24 Haziranda yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanının belirlenmesi 2. Ci Tura kalması bekleniyor, şu anki tablo bunu gösteriyor.Fakat Milletvekili seçimi tek raunt, Burada kilit rakam en az 301, Meclis çoğunluğunu elde edemeyen ittifak , kaybettiği takdirde telafisi yok, çünkü 2. Ci turu yok. Bu nedenle aday olan milletvekili isimleri önemli, bir o kadarda sıralaması da önemli.
Seçime giren partilerin hangisi olursa elde ettikleri Meclis çoğunluğunu avantaj olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanacaktır. Hatırlatırım ki burada ince bir hat var.Meclis çoğunluğunu sahip olan ittifakçıların senden, benden demeyip dengelere iyi kurmaları gerekir. Unutmayalım seçimler değişkendir. Naçizane benden söylemesi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.