Son güncellenme :18.10.2019 17:02

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > AKBUK ŞAHANE,GERISI BAHANE…!

18.10.2019 Cum, 17:02

Ege bölgesi inanılması güç bir güzelliğe sahiptir..Inanilmasi güç diyorum..Çünkü ülkemizde bolca gorulen;ancak sahip çıkmadığımız o kadar fazla değerimiz var ki..Size hangisini söyleyelim.. Hangisinden bahsedelim..Ahh gidi ah!…
Iki gün önce yeşili ile mavisi kombine edilmiş güzelliğe sahip AKBUK’de idim..Yemyeşil sık ormanları,inanılmaz koyları ile her birimizi kucaklamış bu muhitin akıllara sığmayacak tablo gibi hali göz zevkimizi adeta rengarenk boyayıp bizi kendisine esir etti.Ama ne esir ediş!…
Yerkesik sonrası 30 kilometre sonrasında seyir noktasında harika bir manzara sizi karşılıyor.Sahil noktasına ulaşmamıza kısa bir süre kala lezzet duraginda(akbuk/akyaka kavşağından ortama 750 metre geride)gözleme çeşitleriyle güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz..Gözlemeyi sevmeyeniniz yoktur..Afiyetle yemenizi tavsiye ederim..Benden söylemesi..
Pırıl,Pırıl denizin size sunduğu bu nimeti kaçırmamanızı,o serin sulara kendinizi bırakmanızı dilerim..Kaldı ki bu sıcak yaz günlerinin ferahlatıcı ahengini kaçırmayın.. Denizle haşir,nesir olmanız sonrası yakıcı Ege güneşiyle bronzlasmanin tesirini hemen yaşayın.. Kısacası bırakın kendinizi denize, güneşe… Ister günübirlik ;isterse kalıcı tatilci olun..Her haliyle AKBUK vazgeçmemeniz gereken yer olmalı..
Herşeye rağmen nimetlerinden yararlandığımız AKBUK vb.. yerlerin kıymeti her zaman bilinmeli..Gezi amaclı gelmiş guletlerin,motoryatlarin veya sunfishlerin sintinelerini(lavabo giderleri)denize rastgele boşaltmaları,özellikle günübirlikçi tatilcilerin yiyecek ve içeceklerini çöp dağı haline getirmelerine doğrusu gönlüm razı gelmiyor..Kimseyi suçlamıyorum.. Zaten doğayı hor kullananlar kendilerini hemen belli ediyor..
Kisacasi AKBUK için yapılması gereken çok şey var..Hem de çok.. Gelin hep birlikte elimizi taşın altına koyalım.. El birliği ile doğa harikası bu şahane yere sahip çıkalım.. Ne derler”BIRLIKTEN KUVVET DOGAR”..

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.