Son güncellenme :19.09.2016 17:10

Anasayfa > Yazarlar >

19.09.2016 Pts, 17:10

- Hüseyin Atılgan

ATATÜRK İLE İLGİLİ
“Bir insan belki kendi arzusu ile kişisel özgürlüğünü yok etmek ister, fakat bu teşebbüs koca bir milletin hayatına ve kurtuluşuna zarar verecekse, aziz ve şerefli bir millet hayatı bu yüzden sönecekse ve o milletin nesilleri ve torunları bu yüzden mahvolacaksa bu teşebbüsler hiçbir vakit meşru olamaz ve kabul edilemez.
(Mustafa Baydar, Atatürk Diyor ki)

TEBRİK
Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin ve devletimizin bekası için kanlarını veren ve onurların en büyüklerinden birisi olan Gazilik mertebesine erişen gazilerimizin günleri yanında vatan için kanlarını vermelerinin yanında toplum içinde Kızılay’a kan veren gazilerimize.

ELEŞTİRİ
9 günlük bayram tatilini dünyanın en güzel köşelerinden birisi olan Muğla ve çevresinde geçirirken ve tatilleri bitip geri dönerken ürettikleri çöpleri gerekli yerlere atmayıp yol kenarlarına ve gün içerisinde vakit geçirdikleri yerleri bırakarak her tarafı adeta çöplüğe çeviren bilinçsiz tatilcilere.

TÜRKLER İÇİN NE DEDİLER
“Türkçeyi öğrenmeden önce Türkler’in sesinde Turoburadaur şarkılarının kahramanca ahengini seziyordum. Geceyi gündüze katıp Türkçeyi öğrendikten sonra ise her Türk’ün Roland gibi konuştuğunu anladım. Biz Türkçeyi, ancak öğreniyoruz, fakat konuşamıyoruz. Bu kıvrak dili hem tatlı, hem heybetli konuşabilmek için Türk doğmak gerek.”
(Galland)

GÜNÜN SÖZÜ
“Milletimiz ezelden beri ülkesine, millî ve manevi değerlerine sahip çıkarak canı pahasına mücadele etmiştir. Bu uğurda gözünü kırpmadan canını vermiş sayısız şehidimiz ve kanını akıtan onurlu gazilerimiz vardır. Bizler, şehit ve gazilerimiz sayesinde bu topraklarda barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşamaktayız. Vatanımızı korumak için büyük fedakarlık gösteren, destansı zaferlere imza atan şehit ve gazilerimizin şanlı tarihimize yaptıkları katkılardan dolayı büyük minnet borçlu olduğumuzun her zaman bilincindeyiz.Şunu belirtmek isterim ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, içinde vatan sevgisi olan milletimiz sayesinde ilelebet yaşayacaktır. “
(Muğla Valisi Amir çiçek)

BU KİTABI
Adı: Tarihte Ünlü Komutanlar ve Liderler
Yazarı: Vuslat Uyanık-Yeliz Aksoy
Yayınevi: Siyah Beyaz Yayınları
MUTLAKA OKUYUN

GÜZEL SÖZ
Çalışmak hayat, düşünmek ışıktır.
(Vıctor Hugo)

BEN
Toplumumuzun medeniyet seviyesinin göstergesi olarak çevreye, doğaya, hayvanlara duyarlılığı ve sevgisi… Yaşlısına, çocuğuna, kimsesizine sahip çıkması gibi özellikleri olduğunun yanında; ülkemizin bölünmez bütünlüğü, devletimizin ve o milletimizin bekası için canlarını ve kanları veren aziz şehitlerimiz ve gazilerimize sahip çıkılması, onlara hak ettikleri yaşam ve saygının gösterilmesinin zorunluluğundan geçtiğini düşünüyorum.
YA SİZ?

YORUMSUZ
İnfografikle Suriye’de kim, kiminle savaşıyor?

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.