Son güncellenme :07.09.2016 17:42

Anasayfa > Yazarlar >

07.09.2016 Çar, 17:42

- Hüseyin Atılgan

ATATÜRK İLE İLGİLİ

Siyonistler Mustafa Kemal’i ihbar ediyor: Siyonizmin lideri Weizman, İngiliz Dışişleri Bakanı Curzon’a gönderdiği muhtirada, Nablus’ta güçlü bir Türk etkisi, Nablus ile Mustafa Kemal arasında sık bir haberleşme olduğunu ve Siyonist haberalma servisinin yardımıyla, burada gizlenmiş binlerce bomba ve silah ortaya çıkarıldığını bildirdi.

(Zeki Sarıhan, Kurtuluş Savaşa Günlüğü)

TEBRİK

Çok kısa bir süre önce kurulmasına rağmen yörenin kültürel,tarihi ve tarımsal alanlarından güzel çalışmalar sergileyen ve son olarak da 109 Eylül’de ilki gerçekleştirilecek olan Cedit(Yeniköy) şenliğinin düzenlenmesinde önayak olan Cedit Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine.

 ELEŞTİRİ

Türk Milliyetçisi ve ülkücü gazeteciler nahak yeri gözaltına alınırken, ülkede bunca olup biten varken Salı günlerini beylik laflarla geçirip, kendi koltuğunu muhafaza için teşkilatları feshetme ve ihraçlarla uğraşarak bu ülkenin sigortası  yarım asırlık MHP’yi tabela partisine çevirmeye çalışan MHP Genel Başkanı ve Genel merkezine.

 TÜRKLER İÇİN NE DEDİLER

Heradot’un Tarjinaus, Tevrat’ın Togarıma diye andığı Türk, o tarihçiden ve o mukaddes kitaptan daha çok eski asırların tanıdığı bir millettir. Tahakküm kabul etmeyen bir yiğitlik, alabildiğine geniş fütuhat aşkı, sonsuz bir teşebbüs kalibiyeti, muhitlere uymaktan ziyade muhitleri kendine uydurmak zevki ve iptilası bu milletin asırlar dolduran tarihinde apaçık görülür, okunur.

(Hammer)

 GÜNÜN SÖZÜ

“Damadımın tutuklanmasının haber değeri vardır, fakat bunun üzerinden başkalarını ve kurumları yıpratmaya çalışmak doğru değil. Damadım üzerinden beni, benim üzerimden de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yıpratılmak isteniyor. Damadımın suçu varsa cezasını çeker. Şahsen ben, aklanarak yakın zamanda aramıza döneceğine inanıyorum”

(Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Kayı)

 BU KİTABI

Adı: Yörük ve Türkmenlerin Varlık Mücadelesi

Yazarı: Ramazan Kıvrak

Yayınevi: Bilgitek Dağıtım

MUTLAKA OKUYUN

GÜZEL SÖZ

İlim cesaret verir, cehalet küstahlık.

(Terre) 

 BEN

15 Temmuz kalkışması sonrası devletin kurumlarında başlatılan arınma  operasyonlarını yerinde bulmakla birlikte, üniversiteler başta olmak  üzere bütün kurumlardaki bu ayıklamada çok titiz davranılması gerektiğini, paralel yapı ile uzaktan yakından hiçbir bağlantısı olmayanların da görevden alınmasının hukuksuzluk olduğunu, yönetici erkinin temizlikleri cadı avına dönüştürerek Yenikapı’da oluşan ruhu zedelememesi gerektiğini düşünüyorum.

YA SİZ?

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.