Son güncellenme :06.09.2016 16:52

Anasayfa > Yazarlar >

06.09.2016 Sal, 16:52

- Hüseyin Atılgan

ATATÜRK İLE İLGİLİ

Atatürk’ün ölümü üzerine:
Dil Tarif Coğrafya Fakültesi öğrencileri tarafından içilen and: Ey Ulu Reis! Birinci vazifem Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti’ni dünya durdukça korumak ve yükseltmektir. Buna gençliğimiz, şerefimiz, namusumuz ve Türklüğümüz namına söz verip and içiyoruz.
(Ulus Gazetesi, 16 Kasım 1938)

 TEBRİK

Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan trafik kazalarının en az düzeye indirilmesi için Muğla ve ilçelerinde yol yapım ve güvenli yol çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesine.

 ELEŞTİRİ

Trafik kurullarına uymayan, alkollü araç kullanan ve aşırı hız yaparak sadece kendi canlarının değil diğer sürücü ve yayalarının ve dahi kendi ailelerinin de canlarını tehlikeye atan sorumsuz ve bilinçsiz sürücülere.

 TÜRKLER İÇİN NE DEDİLER

Türkler, devlet yıkmakta ve kurmakta birinci sınıf üstadlardır. Ülkeleri değil kıtaları alt üst etmişler ve bu korkunç hücumlar arasında sarsılması hiç de kolay olmayan hakimiyetler yaratmışlardır. Tarih, Türkler’den çok şey öğrendi, onların elinden çıkma öyle eserler var ki, medeniyet için birer süs teşkil etmektedir.
(Hammer)

 GÜNÜN SÖZÜ

“Damadımın tutuklanmasının haber değeri vardır, fakat bunun üzerinden başkalarını ve kurumları yıpratmaya çalışmak doğru değil. Damadım üzerinden beni, benim üzerimden de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yıpratılmak isteniyor. Damadımın suçu varsa cezasını çeker. Şahsen ben, aklanarak yakın zamanda aramıza döneceğine inanıyorum”

(Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Kayı)

 BU KİTABI

Adı: Atatürk Devrimi

Yazarı: Suna Kili

Yayınevi: İş Bankası Yayınları

MUTLAKA OKUYUN

GÜZEL SÖZ

En koyu cehalet, hakkında hiçbirşey bilmediğin bir şeyi reddetmektir.
(J.Brown)

 BEN

TSK içine sızmış paralel yapılanmanın son zerresine kadar temizlenmesini yerinde ve geç kalınmış bir operasyon olduğunu düşünmekle birlikte, TSK’nın Milli Savunma Bakanlığına bağlanması dışında her bir ordunun ve birimin farklı farklı yerlere bağlanmasının ileride ciddi sorunlar doğuracağını düşünüyorum ve ayrıca 15 Temmuz gerçeğinden yola çıkarak TSK ve devlet kurumlarında benzeri yapılanmalara bir daha kesinlikle izin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

YA SİZ?

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.