Son güncellenme :05.09.2016 15:33

Anasayfa > Yazarlar >

05.09.2016 Pts, 15:33

- Hüseyin Atılgan

ATATÜRK İLE İLGİLİ

KORKU ÜZERİNE HÂKİMİYET KURULAMAZ!”
(Kapıda duran nöbetçi bile benden korkmaz. İsterseniz kendisinden sorunuz…)
-Ben diktatör değilim. Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar; evet, bu doğrudur. Benim arzu edip de yapamayacağım hiçbir şey yoktur. Çünkü, ben zoraki ve insafsızca hareket etmek bilmem. Bence diktatör, diğerlerini iradesine boyun eğdirendir. Ben, kalpleri kırarak değil, kalpleri kazanarak hükmetmek isterim. 1935
(Ayın Tarihi, Sayı: 19, 1935)

TEBRİK

Edebiyatta bir insanın kendini ve duygularını ifade etmenin en naif dallarından birisi olan şiiri, okumayı ve kitabı sevdirmeye yönelik olarak çocuklara yönelik olarak çok güzel bir kitap hazırlayan Basın İlan Kurumu Muğla Şube Müdürü M. Ali  Köseoğlu’na.

 ELEŞTİRİ

Ülkemiz toplumunun günlük yaşamında gereksiz bile diyebileceğimiz binlerce yere binlerce lira harcamalarına rağmen yaşadığımız bütün sorunların çözümünde ana unsur olan okuyup bilinçlenmemizi sağlayacak olan kitaplara komik mazeretlerle bütçe ayırmayanlara.

TÜRKLER İÇİN NE DEDİLER

Türkler ne iki yüzlüdür ne de yalancı. Gerçi birçok devleti yıktılar ve milletini alçaltmış oldular. Lakin kendileri hiçbir zaman alçalmadılar. Harp ederken öldürmeyi bildiler. Hem de iyi bildiler Savaş haricinde ve yurtlarında ise; asla katil olmadılar. Kılıcı insafsız bir maharetle kullanan Türk eli, mağlup ettiği insanların yarasını sarmakta da ustadır.
(Lord Byron)

 GÜNÜN SÖZÜ

Bir dönem Ergenekon davasında da yargılanan, stratejist Erol Mütercimler 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girşimi hakkında şok iddialarda bulundu.Katıldığı televizyon programında gerçekleşmesi halinde Türkiye’yi ayağa kaldırak öngörülerde bulunan Mütercimler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın tutuklanacağını iddia etti.

Mütercimler: “15 Temmuz gecesi Efkan Ala Gürcistan sınırında uçtu. Gökçek, Topbaş ve Recep Altepe tutuklanacak.” Dedi.

(Yeniçağ’dan naklen)

 BU KİTABI

Adı: Atatürk ve Avrasya

Yazarı: Prof. Dr. Anıl Çeçen

Yayınevi: Cumhuriyet Kitap Kulübü

MUTLAKA OKUYUN

GÜZEL SÖZ

Boş kafa şeytanın çalışma odasıdır.
(S.Smiles)

 BEN

Kurumlar içine sızmış paralel yapılanmanın ve TSK içine sızmış üyelerinin 15 Temmuz akşamı gerçekleştirdiği kanlı kalkışma sonrası başlatılan temizlik operasyonlarının, siyasete ve yerel yönetimlerde de başlatılmadan bu temizliğin ve arındırmanın tam olarak amacına ulaşamayacağı düşüncesini taşıyorum.

YA SİZ?

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.