Son güncellenme :03.09.2016 17:02

Anasayfa > Yazarlar >

03.09.2016 Cts, 17:02

- Hüseyin Atılgan

ATATÜRK İLE İLGİLİ

-Ben de yüzbinlerce insanı idare ettim; onları ölüme giden yola, seve seve sevk ettim. Fakat bir tanesine kamçı kullanmadım. 1923
(Latife Uşaklıgil, Tarih Dünyası,Sayı : 2, 1950)
-Ben bir diktatörüm; fakat benim hayatımı tetkik edenler görürler ki, ben Mısır firavunları gibi şahsıma mezar yaptırmak için kırbaçlar altında insanları sürmedim. Ben, memlekette tatbik etmek istediğim herhangi bir fikri evvelâ kongreler toplayarak, onlarla konuşarak bu fikirleri onlardan aldığım salâhiyete dayanarak tatbik ettim.
İşte Erzurum, Sivas kongreleri, işte Büyük Millet Meclisi bunun en canlı ifadeleridir. 1932
(Enver Behnan Şapolyo, Atatürk ve Millî Mücadele Tarihi, s. 304) 
 TEBRİK

Koskoca Türkiye’ye sığdırılamayıp (!) Suriye’ye geri gönderilen şehit kızı Türkmen çocuğu Elif’in girişimleri sonu geri getirilmesini sağlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye.

 ELEŞTİRİ

Milyonlarca Suriyeliyi (!) bu topraklara kabul etmelerine her imkanı sunmalarına rağmen henüz 10 yaşındaki Türkmen çocuğu Elif’i çok gören ve Suriye’ye geri gönderen ne kadar zihniyet ve yetkili varsa.

TÜRKLER İÇİN NE DEDİLER

Türkler, kendi aralarında yaşamalarına müsaade ettikleri ve itikatsız tanıdıkları insanları Avrupa’nın birçok yerinde ve asırlarca yapıldığı gibi ateşte yakmadılar. Onların dinlerine ve büyüklerine sadakatleri engizisyonsuzdur. Bu sadakati başka milletlere yükletmeyi düşünmediler.

 (Lord Byron)

 GÜNÜN SÖZÜ

“SİZİ ÇOK SEVİYORUM. SİZ BENİM DEDEM OLDUNUZ.”

( Suriye’ye geri gönderildikten sonra Bahçeli tarafından geri getirilen Şehit kızı, Türkmen balası ELİF)
“EVET BEN SENİN DEDENİM. SEN BİZE EMANETSİN ARTIK”

(MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli)

 BU KİTABI

Adı: Türklerin Mührü

Yazarı: Nurullah Aydın

Yayınevi: Paraf Yayınları

MUTLAKA OKUYUN

GÜZEL SÖZ

Hala en kötü şey, insanın kendi cehaletini tanımamasıdır.

(St.Jarome)

 BEN

Tartışmalarını bir kenara bırakırsak, kendi topraklarını savunmaktan aciz bir şekilde kaçarak ülkesini terk eden 4 milyon Suriyeliyi(!) hangar gibi kapılarını açarak bu topraklara alan (sonuçlarını ilerde göreceğiz) onlara her türlü imkanın verilmesine karşın, henüz 10 yaşındaki Türkmen çocuğu Elif’i Suriye’ye geri gönderen zihniyetin soğancığının altındaki ruh ve düşünce halini çok iyi biliyorum.

YA SİZ?

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.