Son güncellenme :26.02.2018 11:03

Anasayfa > Manşet > 141 milyon TL’lik tarımsal yatırım

26.02.2018 Pts, 11:03

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yatırımlarla 2017 yılı içinde Muğla’da toplam yatırım bedeli 141 milyon 517 bin TL olan 22 tesis açılarak başta tarımsal sulama ve içme suyu olmak üzere vatandaşın hizmetine sunuldu.

Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Muğla’da özellikle su alanında yeni tesisler açarak vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor.
Şehirlere içme suyu temin eden, zirai arazileri modern sulama tesisleri ile suya kavuşturan, insanımızı ve toprağımızı taşkın zararlarından koruyan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Muğla’ya yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projelerin uygulandığı Muğla’da 2017 yılında 22 adet tesis hizmete açıldı.
1 Ocak – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Muğla’da 2 adet baraj, 3 adet sulama tesisi ile 17 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için 141 milyon 517 bin TL tutarında harcama yaptı.
Tamamlanan baraj ve sulama tesisleri ile 19.860 dekar zirai araziyi suya kavuşturan Bakanlık, bu tesislerle ülke ekonomisine de yıllık 21 milyon 846 bin lira katkı sağlamayı hedefliyor. Ayrıca inşa edilen taşkın koruma tesisleriyle Merkez Katrancı köyü, Fethiye Çayan ve Söğütdere köyleri ile toplam 17 mahalle, 7 ilçe ve 13 bin 390 dekar zirai de taşkın zararlarının önüne geçilecek.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Muğla’da büyük yatırımlara imza attıklarını kaydederek şunları söyledi:
“Bakanlık olarak hangi şehrimizin neye ihtiyacı varsa belli bir planlama çerçevesinde yatırım yapmaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Muğla’da sadece geçtiğimiz yıl 22 adet tesisi hizmete açtık. Burada hâlihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.